Papírová růže a Boží kladivo

Napínavý kriminální román ze současnosti.

David má na zádech pod levou lopatkou od narození zvláštní znamení. Totéž znamení má oběť sériového vraha. Je to náhoda? Vrah u své oběti nechává papírovou růži, Nebo ji podstrkuje novinář, který se chce proslavit?

Zajímavé pro někoho může být, že autor se tak trochu inspiroval povídkou G. K. Chestertona: Boží kladivo. Ani zdaleka to není všechno.

Máme skvělé české příběhy detektivního žánru!

Vyprávěný příběh mě zaujal natolik, že si dovoluji malinko poodhalit duši děje dvěma ukázkami. Ale nejde jen o odhalení vraha/vrahů. Také jde o ujasnění si vlastní identity, vědět odkud pocházíme, kdo jsou naši předci. To je pro většinu z nás významné a důležité. Mimo jiné proto je tak úspěšný televizní pořad „Pošta pro tebe“. Hledání biologických rodičů, tedy svých vlastních kořenů, je jednou ze zápletek „Papírové růže“.

1. ukázka

Šárka byla smrtí Viktora vykolejena.

První šok přišel od policie. Nějaký poručík na ni čekal před školou. Ještěže nebyl v uniformě, to by byla ostuda. Rovnou na ni zaútočil. Prý poslala Vikymu esemesku, aby přišel ve dvě v noci na Horní náměstí. Taková blbost! Ona ve dvě v noci spí. Chtěl vidět její mobil, a když odmítla, vyhrožoval, že ji odvede na stanici. Tak mu ho raději půjčila. Zmetek, hrabal se jí v intimních zprávách. Bylo to, jakoby před ním stála nahá. Strašně se styděla, i když neměla proč. Pak jí sdělil, že je Viktor po smrti, že na něho spadla žulová kostka a zabila ho. Prý jestli ho chce vidět. Proboha! Ovšemže odmítla. Už jen ta představa, to jí úplně stačilo. Stejně pak měla hororové sny. Několikrát se vzbudila vyděšená hrůzou a musela si vzít prášek na uklidnění. Ve škole pak byla ospalá, až ji učitelka napomínala.

2. ukázka:

RONOVSKÝ ZPRAVODAJ, strana 1, úvodník

SÉRIOVÝ VRAH V NAŠEM MĚSTĚ!?

O víkendu se stala vražda pod, obyvateli Ronova hojně navštěvovanou, rozhlednou Borůvka. Oběť nalezl místní lesník a hned přivolal policii. Zajímavé je, že na těle oběti byla pohozena oranžová papírová růže.

Toto je již druhá vražda mladé dívky s podobnou růží. Ta první se stala před nějakým časem v Černém lese pod známou skálou Petrovka. Policie se nám snažila podstrčit, že šlo pouze o nehodu. Nešlo! Náš reportér se byl na místě podívat a našel oranžovou růži přichycenou na skalním sloupu asi čtyři metry nad zemí.

Dvě mladé dívky zbavené života stejným způsobem, pádem z velké výšky, a označené růží, to už jsou tři důvody, proč si myslíme, že tu máme sériového vraha.

Zeptali jsme se současného i budoucího senátora za náš volební obvod MUDr. Karla Šplíchala, DrSc.

Zpravodaj: „Pane senátore, mají se rodiče bát o své dcery? Řádí tady opravdu sériový vrah? Proč ho policie už nechytla?“

Senátor: „Žádný sériový vrah zde není. Můžete rodiče uklidnit. Podobnost těch dvou úmrtí je čistě náhodná. Naše policie je pachatelům na stopě.“

Zpravodaj: „Pane senátore, není policie na stopě už nějak moc dlouho? Vždyť jde aktuálně o třetí nevyřešenou vraždu.“

Senátor: „Veřejnost musí být trpělivá. Musíme si uvědomit, že u nás nejde obvinit člověka bez pádného důkazu. U nás platí presumpce neviny, dokud se nedokáže opak.“

Zpravodaj: „Ještě poslední otázku. Proč myslíte, že pachatel klade k mrtvolám růži barvy oranžové?“

Senátor: „Asi proto, že oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života.“

Zpravodaj: „Aha! Děkujeme za odpovědi.“

Na rozdíl od senátora se i nadále domníváme, že se tu navléká oranžová nit zla.

Kde si knihu koupit?

V papírové podobě by kniha měla jít koupit v běžném knihkupectví. Kdo dává přednost e-knize, si ji může koupit zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *